• 0352 235 4466
  • 0530 291 5418
  • This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Mikrodermabrazyon

Mekanik Cilt Yenileme - mikrodermabrazyon, cilt kazıma, iz kamuflajı, faça izleri, jilet izleri,akne izi, dövme sildirme, gebelik lekesi, cilt çatlakları, kloazma gravidarum, rinofima

Kullanıcı Oyu: 4 / 5

Yıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkin değil
 
Dermabrazyon, deri yüzeyindeki pürüzlü görünümü azaltmaya yönelik olarak uygulanan deriyi zımparalama işlemidir. En sık olarak iyileşen sivilcelerin bıraktığı izlerin, lekelerin ya da deriden kabarık yara izlerinin azaltılması için uygulanır. İşlem, derinin en yüzeysel tabakasının soyulması şeklindedir. Derinin yüzeysel tabakası soyulduğunda, oluşan yaranın iyileşmesiyle daha pürüzsüz, gergin ve taze bir deri tabakası ortaya çıkar.

Ameliyat, dermabrazyon uygulanacak bölgenin genişliğine bağlı olarak lokal ya da genel anestezi altında yapılır. Lokal anestezi altında ameliyat yapıldığında kişi aynı gün evine dönebilir. Genel anestezi altında ameliyat yapıldığında -ek bir ameliyat uygulanmamış ise- kişi aynı gün ya da ertesi gün eve dönebilir.

Ameliyatı takiben rahatsızlık vermeyecek derecede hafif yanma hissi şeklinde ağrı olabilir, ancak ağrı kesici ilaçlar ile rahatlıkla kontrol altına alınabilir. Derinin soyulmasına bağlı olarak işlem yapılan bölgede açık yara olacaktır. Yara, giysilerle örtülü olmayan bir bölgede ise herhangi bir bandaj uygulanmaz, üzerine uygun pomatlar sürülerek açık bırakılır. Yara giysilerin içinde kalan bir bölgede ise, giysilerin yaraya temas ederek zarar vermemesi için uygun bir şekilde sargı ya da bandaj ile kapatılır. Ameliyatı takiben birkaç gün içinde banyo yapılabilir. Yaraların iyileşip kapanması 5-10 gün sürer. İyileşmiş bir yara taze bir deri örtüsü ile kaplandığında pembemsi bir renkte olur.

MİKRODERMABRAZYON
Mikrodermabrazyon yüksek basınçlı alüminyumoksit mikrokristallerinin cilde püskürtülerek cildin yüzeysel tabakalarının aşındırılması prensibine dayanan noninvaziv bir yöntemdir. Bu işlemde cilt yüzeyine temas eden mikrokristaller yumuşak bir soyma işlemi yapmakta, ölü hücreler ve deri artıkları cihazın vakum sistemi tarafından emilmektedir.

Yaşlanmayı önleyici bakım
Mikrodermbrazyon, cildin yenilenmesi için gerekli mekanizmaları uyararak, hücre bazında yenilenme ve kollajen üretiminde artışa neden olur. Bu uygulama, ciltteki düzensizlikleri azaltır. Cilde parlak ve pürüzsüz bir görünüm kazandırır. Tedavi amaçlı kullanımının yanı sıra sorunsuz ciltlerde yaşlanmayı önleyici bakım da yapmaktadır.

Mikrodermabrazyon'un yan etkisi var mıdır?
Mikrodermabrazyon anestezi gerektirmeden yapılabilen ağrısız  yan etki ve riskleri olmayan bir tedavi yöntemidir. İşlemden hemen sonra kişi günlük aktivitelerine rahatlıkla dönebilmektedir.

Mikrodermabrazyon uygulaması nasıl yapılmaktadır?
Mikrodermabrazyon işlemi 20-30 dakika süren seanslar şeklinde yapılmaktadır. Seanslar 7-10 gün aralıklarla tekrarlanır; etkin bir sonuç elde etmek için  mevcut probleme göre değişen 8-15 seanslık bir tedavi programı gerekir. Uygulamaların tamamlanmasından sonra  2-3 ayda bir yapılan tek seanslık bakım tedavileri önerilmektedir.

Mikrodermabrazyon uygulama alanları nelerdir?
·    Yüzdeki ince kırışıklıklar ve karakter çizgileri
·    Yüz ve vücuttaki (göğüs bölgesi, el vs.) pigmentli lekelerin tedavisi
·    Güneş hasarına bağlı cilt bozuklukları
·    Hiperkeratozlar
·    Cilt yüzeyindeki düzensizliklerin azaltılması
·    Akne ve travma sonrası yara içlerinin azaltılması
·    Yağlı deride yağın azaltılması ve temizleme
·    Yaşlanmayı önleyici bakım ve cilt tonusunun arttırılması
msi renk zamanla soluklaşır ve birkaç hafta içinde normal deri rengini alır

İletişim

ico-homeSimetri Estetik | Merkez
Alpaslan Mah.
Şht. Ütgm. Mustafa Şimşek Bulv.
Başyazıcıoğlu Apt. 105/A
Melikgazi / KAYSERİ
Telefon:
0530 291 54 18
0533 163 84 10
0352 235 44 66
E-Posta:
info@simetriestetik.com.tr

ico-homeSimetri : Dünyam Hastanesi
Telefon
0352 207 77 20

facebook
instagram

odeme kolayliklari3