• 0352 235 4466
  • 0533 163 8410
  • This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Leke Tedavisi & Cilt Gençleştirme

Fraksiyonel Lazer

Kullanıcı Oyu: 4 / 5

Yıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkin değil
 
sciton-alexSon yıllarda tüm dünyanın kullandığı fraksiyonel lazer yaşlanma ve kırışıklık tedavilerinde, akne ve skar izlerinin iyileştirilmesinde, yaşa bağlı oluşan cilt sorunlarının tedavisinde, kadınların kabusu olan vücut çatlaklarının yok edilmesinde nokta atışı yaparak iyileştirme ve tedavi etme özelliği ile kozmetik ve estetik cerrahi tarafından sık olarak kullanılmaktadır.
 
Cildin yüzey katmanları içinde buharlaştırdığı su cildi ısıtıyor ve yeni kolajen üretimini destekliyor. Ciltteki hasarlı bölgeyi tespit edip kontrollü bir tedavi sağlıyor. Bu güçlü lazer, göz çevresi, dudak çevresi hatta göz kapakları gibi hassas olan bölgelerde bile güvenle uygulanabiliyor.

Fraksiyonel lazerin ile diğer lazerlerden farkı nedir?

Klasik ablatif lazerler etki ettikleri alandaki tüm dokuyu etkilerken fraksiyonel lazerler kısmi olarak yani boşluklar bırakarak dokuyu etkilerler. Bu etki alanı ve boşluk alanları milimetrelerle ifade edilebilecek küçüklükte alanlardır. Fraksiyonel lazer teknolojisi bu etkileşim göz önünde tutulacak şekilde tasarlanmıştır.

Boşluk bırakarak yapılan uygulama sayesinde doku kendini daha kolay yeniler. Bu sayede yan etki ihtimalide azalır. Fraksiyonel lazerlerin ya da lazerlerin iz tedavilerinde tercih edilmelerinin en büyük sebebi bu izlerde ilaç ve cerrahi tedavilerin yeterince başarılı olamamasından kaynaklanmaktadır.

Fraksiyonel lazer sistemleri akne ( sivilce) izleri, cilt gençleştirme, çatlak tedavisi ve cilt izlerinin tedavilerinde son yıllarda en çok tercih edilen lazer sistemleridir.

Cilt Gençleştirme ve Cilt Yenileme Amacıyla Kullanılan Lazerler 

Fraksiyonel Lazer İle Leke Tedavisi ve Cilt GençleştirmeAmeliyat risklerini almadan cildin sıkılaştırılması, kırışıklıkların giderilmesi ve yerçekimi etkisi ile ciltte oluşan sarkmaların toparlanması çeşitli dokularda muazzam değişiklikler yapabilen lazer ile cilt gençleştirme teknolojileri ile mümkün olabilmektedir.

Lazerle cilt gençleştirme ve cilt yenileme işleminde kullanılan lazer cihazlarının tamamı cilde yüksek enerjili ışınlar gönderirler. Bu lazer ışınları cildin yapısında bulunan su molekülleri veya kromofor adı verilen ve renk içeren maddeler tarafından tutulurlar. Işık enerjisinin su ve kromoforlarca tutulması sonucu enerji ısıya dönüşür ve cildin ışığa maruz kalan bölgesini kontrollü olarak katmanlar halinde tahrip eder.

Lazer atışlarına maruz kalma sonucu tahrip olmuş cildin güneş ve benzeri etkilerden yıpranmış ve kırışmış dış katmanlarının yerini, yeni oluşan taze cilt dokuları alır. Bazı lazerler cilt yenileme işlemini cilt dokularını tahrip etmeden sadece ısıtarak da sağlamaktadır.

Lazerle cilt gençleştirme işlemi sonucunda cilt yapısı ve görüntüsünde önemli bir gelişme sağlanır. Cilt daha genç, daha sağlıklı, lekelerden ve izlerden arınmış daha çekici ve duru bir görünüme kavuşur. Lazerle cilt yenileme işlemi ile cildin elastikiyeti artar ve kırışıklıklar önemli oranda azalır.

Fraksiyonel lazer cildi incelten bir işlem midir?

Hayır, tam tersi alt deride yarattığı yenilenme sayesinde cildin gergin daha sıkı görünmesini sağlar. Ciltte incelme söz konusu değildir.

Fraksiyonel lazer kimlere uygulanır veya uygulanmaz?

Lazerle Leke Tedavisi ve Cilt Gençleştirme - KayseriFraksiyonel lazerler için en ideal vakalar açık tenli kişilerdir ancak uygun hava koşullarında her cilt tipine uygulanabilir, yüz dışında boyun gövde kol ve bacaklarda uygulama yapılabilir.

Fraksiyonel lazerin uygulanmaması gereken durumlar arasında; kişinin hamile olması, son 6 ay içinde sivilce tedavisinde kullanılan isotretinoin kullanımı, deride aktif enfeksiyon varlığı, cildini belli bir süre için yoğun güneş ışığından koruyamayacak olması, gerçeğe uygun beklentileri olmayan kişilerde uygulama yapılmamaktadır.

Fraksiyonel lazerde herhangi bir yaş sınırlaması bildirilmemektedir.

Çatlak tedavisinde fraksiyonel lazerlerin başarı oranı nedir?

Cilt çatlağı sık görülen bir rahatsızlıktır ve pek çok kişiyi estetik açıdan rahatsız etmektedir. Deride çizgisel incelme ve yara izi şeklinde görülmektedir. Cilt çatlakları vücudun değişik bölgelerinde kilo artışı nedeniyle derinin alt dokularında sürekli gerilme sonucu ortaya çıkmaktadır bunun sonucunda derinin dermis tabakasındaki kollajen ve elastik lifler hasar görmektedir. Erken dönemde cilt çatlağı pembe renkli ve kaşıntılıdır zamanla beyazlaşır ve deriden çökük hale gelir.l Son zamanlarda fraksiyonel lazer tedavileriyle çatlaklarda %40 ila % 80 oranında azalma ve sıkılaşma yapabilmek mümkündür.Hasta seçimi önemli rol oynamaktadır.Çatlakların yeni veya eski olması, herhangi bir sistemik hastalığın veya ilaç kullanımının olması ,kişinin deri yapısı,deri tipi, genetik özellikleri hasta seçiminde önemli rol oynar. Tedavi 2_4 hafta gibi aralıklarla en az 4 seans planlanmalıdır.

Fraksiyonel lazer hangi tip sorunlara çözüm getirir?

Fraksiyonel lazerler üst deride minik alanlar halinde hücreleri yenilediğinden leke tedavilerinde (özellikle üst deriye ait olanlarda), sivilce izlerine uygulanabilir. Alt deride ise sütunlar halinde ısı hasarı yapıp bu bölgelerde derinin asıl alt yapısını oluşturan kollajen oluşumunu tetikleyerek yara izleri, yanık ve ameliyat izleri, vücut çatlakları (doğuma veya kiloya bağlı olarak gelişen), kırışıklıklar ve daha derin sivilce izlerinde değişen seans aralıklarıyla tedavi edebilmek mümkündür. Diğer endikasyonları arasında derinin selim tümörleri, siğillerin tedavisi, el ve yüz gençleştirme sayılabilir.


Eksiksiz Cilt Yenileme

fraksiyonel-lazer-cilt-yuzeyi

Derin Cilt YüzeyYenilemesi

Epidermis ve dermiste oluşmuş kırışıklıkları, pigmente lezyonları ve diğer cilt bozukluklarını tam anlamıyla ortadan kaldıran daha agresif bir prosedürdür.

 

MicroLaserPeel 

İş gücü kaybı yapmayan epidermiste sınırlı cilt yüzey yenileme, cilt tonunu, doku yapısını ve rengini yeniden sağlar ve cilde genç, sağlıklı bir görünüm ve parlaklık kazandırır.

 

ProFractional Terapi 

Dermal dokunun derinliklerine girecek kanallar oluşturan mikro-ablazyonun (çeşitli patolojilerin tedavisinde ve yeni kollajen büyümesi oluşumunu için) etrafı tedavi edilmemiş cilt alanlarıyla çevrili olup, iş gücü kaybını en aza indirgemiştir.


Yorumlar   

0 #18 Simetri Estetik 18-06-2018 12:46
Alıntılandı ZEYNEP:
merhabalar vücudumda doğumdan kaynaklı çatlaklar bulunmakta bu çatlaklar lazer tedavisi ile geçmesi veya en aza indirilmesi mümkün mü

Merhabalar Zeynep Hanım,
Belirtmiş olduğunuz çatlaklar hakkında bilgi verebilmek için çatlaklarınızı görmemiz gerekmektedir.
Dilediğiniz zaman ücretsiz görüşmemize gelip misafirimiz olabilirsiniz.
Görüşmek dileğiyle.
Alıntı
+2 #17 ZEYNEP 13-06-2018 07:16
merhabalar vücudumda doğumdan kaynaklı çatlaklar bulunmakta bu çatlaklar lazer tedavisi ile geçmesi veya en aza indirilmesi mümkün mü
Alıntı
0 #16 Simetri Estetik 29-05-2018 10:31
Alıntılandı Irem:
Merhaba yanagimda 3 aylikken geçirdiğim biraz derin su çiçeği izi var. Su an 19 yasindayim bunun lazerle yok edilmesi ya da derinligin en aza indirilmesi mümkün mü

Merhabalar İrem Hanım,
Belirtmiş olduğunuz izin durumuna göre lazer ya da dolgu uygulaması önerilebilir. Dilediğiniz zaman ücretsiz görüşmemize 0 352 235 44 66 dan randevu alarak gelebilirsiniz.
Alıntı
+3 #15 Irem 26-05-2018 15:59
Merhaba yanagimda 3 aylikken geçirdiğim biraz derin su çiçeği izi var. Su an 19 yasindayim bunun lazerle yok edilmesi ya da derinligin en aza indirilmesi mümkün mü
Alıntı
+1 #14 Simetri Estetik 12-01-2018 15:31
Alıntılandı betül:
Iyi gunler yüzümde kılcal damar belirginlesmesi var bunlara lazer uygulayıp yok edebiliyor musunuz?

Merhabalar Betül Hanım,
Kılcal damarlarda Nd-YAG lazer uygulaması yapmaktayız.
Dilediğiniz zaman merkezimizde misafirimiz olabilirsiniz.
Alıntı
+2 #13 betül 12-01-2018 12:03
Iyi gunler yüzümde kılcal damar belirginlesmesi var bunlara lazer uygulayıp yok edebiliyor musunuz?
Alıntı
+1 #12 Simetri Estetik 16-10-2017 12:41
Alıntılandı yasemin:
benleri alıyormusunuz?

Merhabalar Yasemin Hanım,
Et beni olmayan siyah yüzeysel benler lazer ile et benleri ise cerrahi olarak hastanede lokal işlemle alınabilmektedir. Merkezimizde görüşmeler ücretsiz olup dilediğiniz zaman 0 352 235 44 66 dan randevu alarak misafirimiz olabilirsiniz.
Alıntı
+4 #11 yasemin 13-10-2017 09:19
benleri alıyormusunuz?
Alıntı
+1 #10 Simetri Estetik 09-09-2017 10:42
Alıntılandı Zeynep:
İşlemi sivilce tedavisini bıraktıktan 1 sonra gerçekleştirebilir miyiz?

Merhabalar,
Tedavi sonlandırıldıktan sonra 6 ay gibi bir süre geçmesi gerekmektedir işlemin yapılabilmesi için.
Alıntı
+3 #9 Zeynep 08-09-2017 11:07
İşlemi sivilce tedavisini bıraktıktan 1 sonra gerçekleştirebilir miyiz?
Alıntı
estetik kayseri
buttonrandevubuttonsorugonderbuttonsiziarayalim

Ameliyatsız Estetik

İletişim

E : [email protected]
T : +90 352 235 44 66
F : +90 352 235 44 66

ico-homeSimetri Estetik | Merkez
Alpaslan Mah.Mustafaşimşek Bulv.
Başyazıcıoğlu apt 105
Melikgazi, Kayseri

facebook
instagram
twitter
odeme kolayliklari3