• 0352 235 4466
 • 0533 163 8410
 • This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Yağ Alma - Liposuction

Yağ alma yani liposuction temelde deri altı yağ dokusunda eksiltme sağlamakla birlikte bunun temel hedefi yüzey düzeltmedir.

Kullanıcı Oyu: 4 / 5

Yıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkin değil
 
Liposuction (Yağ Alma), KayseriErişkin insan vücudundaki yağ hücresi sayısı sabittir. Ergenlikten sonra yağ hücresi sayısı artmaz, ancak yağ hücrelerinin hacmi artar .Bu da kilo artışı ile sonuçlanır. Beslenme alışkanlıkları ve yaşam biçimi insanların kilo alıp vermelerinde en önemli faktörlerdir.

Fazla kilolardan kurtulmak için uygun diyet ve egzersiz ve düzenli bir yaşam tarzı şarttır. Ancak, bu şartları yerine getiren kişilerde bile,kaybolmayan inatçı yağ birikimleri olabilir. Karın, bel, kalça, uyluk dış ve iç tarafı, diz gibi vücudun belli bölgeleri diyet ve egzersize dirençli yağ birikim bölgeleridir . Bu bölgelerdeki fazla yağlanma diyet ve egzersizle bir ölçüde giderilir , daha fazla egzersiz ve diyet bu bölgelerde incelme yerine vücudun genel metabolizmasının bozulması ile sonuçlanır.

Lazer ile Yağ Alma – Lazer Liposakşın

Eğer diyet ve egzersiz yapmanıza rağmen bazı bölgelerinizde istenmeyen yağ alanlarından kurtulamıyorsanız ya da ideal kilonuzun üzerinde lokalize, inatçı yağ birikimini yok etmek istiyorsanız çözümsüz değilsiniz.

Lazer Lipoliz, Yağ Eritme Nasıl Yapılır?

Liposuction (Yağ Alma), KayseriLazer teknolojisi tıbbın pek çok dalında olduğu gibi artık estetik konusunda da hizmetinizde. Lazer enerjisi yağ dokusuna çok ince bir fiberoptik kablo ile aktarılır ve böylece yağ hücrelerinin parçalanarak yok edilmesi sağlanır. Lazer enerjisinin bir bölümünün cilt altında ısıya çevrilmesi ile gevşek derinin sıkılaşmasına ve toparlanmasına neden olur. Sıkılaşma ve toparlanma klasik liposuction işleminde görülmez. Bu lazer lipoliz-liposuction sisteminin önemli üstünlüklerinden biridir ve yeni kollajen üretiminin uyarılmasına bağlanmaktadır. Klasik liposuction da kanül denilen uzun borucuklar yardımı ile deri altındaki yağ dokusu 2-3 atmosfere kadar varan seviyelerde vakumlanarak aspire edilir. Klasik liposuction işlemi daha çok tecrübe dayalıdır ve sarkmayan uniform sonuçlar almak kolay değildir. Eğer lazerde sadece lipoliz yapılacaksa yani yağ dokusu eritilecekse, vücuttan atılım lenfatik sistemle sağlanır. Doğal yollarla yapılan zayıflamalarda aynı şekilde atılım lenfatik yolla gerçekleşir. Bu sebeple lazer lipolizle yağların eritilmesi şu an için en fizyolojik yoldur. Büyük volumlerde yağ eritilmesi yapılacaksa klasik liposuction işlemi ile kombine edilebilir. Bu durumda daha az morluk, daha az ödem ve şişlik gelişcek daha uniform sonuçlar alınacaktır. Klasik liposuction işleminin lazerle kombine edilmesi özellikle bacak içi ve kol gibi gevşeme ile sarkmanın ön planda olduğu alanların tedavisinde rakipsizdir. Bu sıkılaşmanın sebebinin yapılan çalışmalara göre, yağ hücrelerinin lazer enerjisi ile fonksiyon göremeyip dağıldığını göstermiştir. Bu sırada alt deriyi etkileyen lazer enerjisinin kollajen ve elastik lifleri etkileyerek doku kalitesini artırdığı belirlenmiştir.

Lazerin Yağ Dokusu Üzerindeki Etkisi Nedir?

Lazer ışığı yağ dokusuna çarpınca fototermik bir etki ile yağ hücrelerinin duvarının parçalanmasını sağlar. Derinin alt tabakaları tekrar organize olur. Bu etkinin sonucu doku kalitesinde artış ve sıkılaşmadır.

Lazer Lipoliz, Yağ Eritme Nasıl Yapılır?

İşlem bölgesel yağ fazlası olan yerlerin işaretlenmesi ile başlar. Hasta genel anestezi verilerek uyutulur. Ardından lazer fiberoptik kablosu yağ dokusu içine gönderilir. Bu kablo ile yağ dokusunun bütün katmanları taranır. Belirli dozda enerji dokuya serbestlendikten sonra işlem sonlandırılır. Dikiş açık ameliyatta olduğu gibi fazla olmaz. Birkaç dikiş ile lazerin vücuda girdiği yerler kapatılır ve işlem sonrası belirli bir süre korse kullanımı önerilir.

Lazer yağ eritmede , işlem sonrası morluk ve şişliğin çok az olması oldukça avantajlıdır. Genellikle her bir bölge için bir seans yeterli olmaktadır. Ameliyat süresi uygulanacak bölge ve alınacak yağ miktarına göre farklılık göstermektedir.

Lazer Lipoliz Hangi Bölgelerde Kullanılır?

Bu yöntem yağ dokusu ile problemin olduğu her bölgede kullanılabilir. Karın bölgesi, sırt bölgesi, bel bölgesi, çene ve gıdı, erkek memesi, kol sarkması ve yüz bölgesi gibi daha önce işlem yapılmış ince çalışma gerektiren alanlarda rahatlıkla kullanılabilir.

Lazer Lipoliz Kimler İçin Uygundur?

Liposuction (Yağ Alma), KayseriKadın ve erkeklerin özellikle diyet ve egzersize cevap vermeyen bölgelerinde istenmeyen yağ alanlarından hızla kurtulmalarını sağlar. İdeal kilonun üzerindeki hastalar için ve lokalize, inatçı yağ birikimini yok etmek için uygundur.

Lazer Lipolizden Sonra İyileşme Dönemi Nasıldır?

İşlem sonrası uygulama yapılan bölgeye bir bandaj tatbik edilir. Bu bandaj yaklaşık 4-5 gün kalır. Kişilerin ağrı eşikleri farklı olsa da genellikle çoğu hastada basit ağrı kesiciler yeterli olmaktadır. Yöntem uygulandıktan 1-2 gün sonra kişi sosyal hayatına dönebilir.

Lazer Lipoliz veya Lazer Yağ Eritmenin Avantajları Nelerdir?

 • Bölgesel incelme sağlanabilir.
 • Cilt toparlaması ve sıkılaşması.
 • Daha hızlı iyileşme süreci.
 • Daha güvenli uygulama.
 • Uygulama sonrası daha az ağrı hissi. Lokal anestezi ile günlük aktivitelere hemen dönebilme konforu.
 • Aynı seansta birden fazla bölgeye müdahale olanağı.
 • Tek seansta mükemmel sonuç.
 • Klasik liposuction sonrası gelişen deformasyonların düzeltilmesi.

Lazer Lipoliz ile Klasik Liposuction Farkları Nelerdir?

 • Lazer yağ eritme ile travma ve kanama oluşmaz.
 • Klasik liposuction aksine daha az ağrılıdır.
 • Sorunlu derilerde sarkma oluşturmaz.
 • Klasik liposuction aksine hafif bir şişlik, hassasiyet haricinde herhangi bir yan etki görülmez.
 • İyileşme sürecinde kalın sargılara bandajlara ihtiyaç yoktur.

Lazer Lipoliz Yönteminin Diğer Kullanım Alanları Nelerdir?

A- Lazer Lipoliz İle Terlemeye Kalıcı Çözüm

Aşırı koltukaltı terlemesi, tibbi ismi ile hiperhidrozis rahatsız edici bir durumdur. Bu problem bireylerin giyinme tarzını etkilemekle kalmaz, günlük aktiviteleride oldukça kısıtlar. Koltukaltı terleme tedavisinde kullanılan tedavilerden birisi enjeksiyon uygulamalarıdır. Enjeksiyon, ter bezlerine giden sinir liflerini bloke ederek etki eder fakat geçici bir çözümdür, etkisi geçtikçe yaptırmanız gerekir.

Liposuction (Yağ Alma), KayseriLazer lipoliz yöntemi bu problem için kalıcı çözümler sunmaktadır. Ter bezleri cildin hemen altındaki yağdokusuna yerleşir. Dolayısıyla bu bölgeye lazerle uygun doz ve enerjinin verilmesi ter bezlerini kalıcı olarak ortadan kaldırmaktadır.

İşlem tamamen minimal invaziv olarak uygulanır koltuk altına fiberoptik kablo çok küçük bir giriş deliği ile yönlendirilip dermis ve hemen altındaki yağ dokusu fototermik enerjiye maruz bırakılır. Böylece ter bezleri hasar görür ve geri dönüşsüz olarak yok edilir. Bu işlem ağrısızdır,30 dk da tamamlanır, birey hemen günlük aktivitelerine dönebilir.

B- Lazer Lipoliz İle Selülit Tedavisi

Lazer lipoliz bölgesel yağları eritmenin yanı sıra, primer selülit tedavilerinde çok etkili yöntemlerin başında gelmektedir. Sekonder selülit tedavisinde doku sıkılaştırma etkisi nedeni ile oldukça faydalıdır. Diğer yöntemlerle kombine edildiğinde başarılı sonuçlar almak mümkündür.

 


Yorumlar   

+1 #8 Simetri Estetik 30-11-2017 06:00
Alıntılandı Tuğçe:
Merhaba Liposuction hakkında bilgi almak istiyorum ve fiyatlarını öğrenmek istiyorum ne kadar sürede iyileşme olur nasıl olur narkoz bilgi verir misiniz?

Merhabalar Tuğçe Hanım;
Liposuction (yağ alma) işlemleri bünyemizde bulunan 3 plastik cerrah tarafından 3 büyük hastanede genel anestezi altında yapılmaktadır.
Lazerli liposuction cihazı kullanılmaktadır.
Operasyon sonrası 1 gün ya da 2 gün hastanede kalmaktasınız. Sonrasında liposuction yapılan bölgede korse kullanımı bir süre devam etmektedir.
Taburcu olduktan sonra normal hayatınıza devam etmektesiniz.
Fiyatlandırma görüşmede doktorumuz tarafından belirtilmektedir.
Görüşmelerimiz ücretsiz olup dilediğiniz zaman 0 352 235 44 66 dan randevu alarak merkezimizde misafirimiz olabilirsiniz.
Görüşmek dileğiyle.
Alıntı
+3 #7 Tuğçe 29-11-2017 17:04
Merhaba Liposuction hakkında bilgi almak istiyorum ve fiyatlarını öğrenmek istiyorum ne kadar sürede iyileşme olur nasıl olur narkoz bilgi verir misiniz?
Alıntı
0 #6 Simetri Estetik 13-10-2017 06:47
Alıntılandı Pervin Ozbek:
Merhaba,
Lazer Lipoliz uygulamasını Dr. mu yapıyor yoksa Uzman elemnalarmı.
Bilgi verebilirseniz sevinirim.

Merhabalar Pervin Hanım,
Lazer lipoliz ve tüm ameliyatlar doktorlarımız tarafından uygulanmaktadır.Bünyemizde 3 Plastik Cerrah 3 büyük hastanede operasyonlarını yapmaktalar. Dilediğiniz zaman ücretsiz görüşmemize 0 352 235 44 66 dan randevu alarak gelebilirsiniz.
Görüşmek dileğiyle.
Alıntı
+3 #5 Pervin Ozbek 12-10-2017 10:58
Merhaba,
Lazer Lipoliz uygulamasını Dr. mu yapıyor yoksa Uzman elemnalarmı.
Bilgi verebilirseniz sevinirim.
Alıntı
+2 #4 Simetri Estetik 03-05-2016 06:59
Alıntılandı Ozlem:
Selam , ben lipomatik i sorucaktim nasil oluyor . Lipoliz ve lipomatik ayni mi? Instagram da lipomatik gordum de merak ettim . Ben lipomatik yaptirmaknistiyorum da bilgi verirseniz sevinirim .

Merhabalar,
Lipoliz yağ paraçalama işlemi liposuction parçalanan yağların emilerek çıkarılması ve lipomatik(liposculpture) işlemi ise yağlı bölgeyi bir tüp ile emme yapılarak düzeltilmesi işlemi olmaktadır. İşlemlerin hepsi yağ dokudan dolayı şekil düzeltmeye yönelik işlemler olmaktadır fakat yağlara uygulanan yöntem farklılıklarından dolayı farklı isimlerle adlandırılmaktadır. Merkezimiz doktorları bölgesel zayıflama ve liposuction yöntemlerini kullanmaktadırlar. Merkezimizde görüşmeler ücretsiz olup dilediğiniz zaman 0 352 235 44 66 dan randevu alarak merkezimizde misafirimiz olabilirsiniz. Doktorlarımız sizi detaylı bilgilendireceklerdir.Görüşmek dileğiyle iyi günler dileriz.
Alıntı
0 #3 Ozlem 30-04-2016 22:11
Selam , ben lipomatik i sorucaktim nasil oluyor . Lipoliz ve lipomatik ayni mi? Instagram da lipomatik gordum de merak ettim . Ben lipomatik yaptirmaknistiyorum da bilgi verirseniz sevinirim .
Alıntı
0 #2 Simetri Estetik 02-02-2016 09:56
Alıntılandı deniz çağan:
iyi akşamlar.acaba kullandığınız lazer lipoliz cihazının markası nedir?

Merhabalar,
Smart Lipo lazer cihazı ile dört büyük hastanede operasyonlarımızı gerçekleştirmekteyiz. Dilediğiniz zaman görüşme için bekleriz.
Alıntı
+1 #1 deniz çağan 01-02-2016 22:17
iyi akşamlar.acaba kullandığınız lazer lipoliz cihazının markası nedir?
Alıntı

İletişim

E : [email protected]
T : +90 352 235 44 66
F : +90 352 235 44 66

ico-homeSimetri Estetik | Merkez
Alpaslan Mah.Mustafaşimşek Bulv.
Başyazıcıoğlu apt 105
Melikgazi, Kayseri

facebook
instagram
twitter
odeme kolayliklari3