• 0352 235 4466
 • 0530 291 5418
 • This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Light Age Epicare LPX

Light Age Q-Clear Nd:YAG-KTP Lazer Sistemi (Q-switched)

Kullanıcı Oyu: 4 / 5

Yıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkin değil
 

Her Mevsim, Her Cilt Rengine, Farklı Lazer ile yaklaşım.

Yaza Girerken Lazer Epilasyon İçin Tam Zamanı

Lazer Epilasyona Hazırlık, Uygulama ve SonrasıHavalar iyice ısınmaya başladı. Yazın sıcak yüzü kendini yavaş yavaş hissettirken, kişisel bakımına düşkün hanımlar ve beyler de tüylerinden kurtulmanın çarelerini arıyor. Lazer epilasyon bu çareler içinde en çok tercih edileni. Kalıcı lazer epilasyon yöntemi için de lazer ışınının cildin derinliklerine nüfus ederek kıl köküne ulaşması ve böylece ısı enerjisine dönüşerek köke hasar vermesi gerekiyor. Kıl kökleri, vücudun çeşitli yerlerinde değişmekle birlikte yüzeyin tam 2-5 mm altındadır. Bilindiği gibi tüm epilasyon lazerleri kıl gelişimini geciktirip kılların daha zayıf ve azalarak çıkmasını sağlıyor. Kalıcı epilasyon için de kıl kökünün papilla denilen kıl üretici kısmının yok edilmesi gerekiyor. Bunu ancak bu derinliğe ulaşan Aleksandrite tipi bir lazer epilasyon cihazı sağlıyor. Tedavi sırasında tüylerin büyüme aşamaları olan anajen, katojen veya telojen fazları tedavi açısından önemli. Lazer epilasyon uygulaması esnasında kılların farklı evrelerde olması, kalıcı ve kesin neticenin ortalama kaç seansta alınacağını, lazer ışının uygulama süreleri ve dozlarının ne olacağını ücretsiz muayene olarak öğrenebilirsiniz. Öngörüşme ve ücretsiz muayene için iletişim sayfamızdan kayıt bırakabilir veya 0-352-235 44 66 numaralı telefonu arayarak bilgi alabilirsiniz.

Lazer Epilasyon Öncesi Yapılması Gerekenler

Lazer epilasyon, sağlık bakanlığının izni ile ruhsatlandırılmış sağlık merkezlerinde, uzman doktor gözetiminde ve uluslararası standartlara uygun lazer epilasyon cihazlarıyla yapılmalıdır. Bu standartlara uyulmadığı takdirde geri dönüşü olmayan sağlık problemleriyle karşılaşabilirsiniz.

Lazer epilasyona gelmeden bir hafta öncesine kadar kökünden kıl alma (ağda vs) işlemi yapılmaması gerekir. Bunun nedeni, vücudunuzdaki tüm kılların daha net olarak görünmesi ve lazer epilasyon ile alınabilmesidir.

 • Lazer epilasyona gelirken aşırı uzamış olan kıllar makas veya jilet yardımı ile kısaltılabilir.
 • Lazer epilasyon öncesi tüyleri sarartma veya boyama gibi işlemler yapılmamalıdır.
 • Lazer epilasyona gelmeden 15 gün öncesine kadar cildi aşındıracak, soyacak işlemlerden uzak durmalı, peeling yapılmamalıdır.
 • Lazer epilasyon yapılacak olan bölge temiz olmalı, epilasyon yapılacak olan bölgede makyaj olmamalıdır.


Lazer Epilasyon Sonrası Yapılması Gerekenler

 • Lazer epilasyon uygulandıktan 4 gün sonraya kadar solaryuma girilmemeli, güneşten uzak durulmalıdır. Eğer güneş ışığına maruz kalınacaksa koruyucu faktörlü kremler kullanılmalıdır.
 • Lazer epilasyon uygulanan kılların kökleri 3 ila 10 gün içinde uzayarak dökülmeye başlar veya el ile tutularak çekildiğinde kolayca kopar.
 • Lazer Epilasyon uygulanan bölgede kişinin cilt hassasiyetine göre değişen sürede; 1 saat ile birkaç gün arasında kızarıklık oluşabilir. Bu normal bir durumdur. Kendiliğinden geçecektir.
 • Lazer epilasyondan hemen sonra ılık duş alınabilir. Bir hafta kese, peeling gibi cildi tahriş edecek uygulamalar yapılmamalıdır.
 • Hormonal bozukluğu olan kişilerde lazer epilasyon seans sayıları daha fazla veya az olabilmektedir.
 • Her lazer epilasyon seansında kıl yoğunluğu %15–20 arası azalmaktadır. Ancak vücudunuzda oluşan farkı 3. seanstan sonra belirgin olarak görmeye başlarsınız. Lazer epilasyon seanslarına ne kadar düzenli devam ederseniz o kadar maksimum fayda sağlarsınız.

Alexandrite Lazer Epilasyon Cihazı

Alexandrite Lazer Epilasyon Cihazı, KayseriEPICARE Long Pulse Alexandrite Lazer sistemleri günümüzün önde gelen 755 nm lazer epilasyon sistemlerindendir.

Güvenilir Etkin Bir Teknoloji

Epicare Lazer Epilasyon Sistemi, FDA tarafından onaylanmıştır ve geniş bir kitle tarafından en kalıcı epilasyon sonuçlarını sağlayan sistem olarak kabul görmüştür.

Alexandrite Lazer Epilasyon

Bu sistem açık tenli kişilerde daha üstün başarı oranına sahip bir lazer türüdür.

Alexandrite lazerler eğer kişi açık cilt yapısına sahip ve koyu kalın kılları varsa ve genital, koltuk altı, bacak bölgesi yapılacaksa ilk tercih olarak düşünülmelidir.

Alexandrite Lazer Epilasyon Nerede Lazer Epilasyon Yaptırabilirim?

Mutlaka bir uzmanının bulunduğu (plastik cerrah veya Dermatoloji) bu konuda deneyimli bir lazer epilasyon merkezi seçmelisiniz. Lazer epilasyon yaptığını iddia eden çok yer olduğunu ancak bu işi sağlıklı ve ruhsatlı olarak yapan yer sayısının çok az olduğunu göz önünde bulundurmanızda fayda vardır.

Kimler Lazer Epilasyon İçin Uygun Adaylardır?

12 yaşını üzerinde herkese lazer epilasyon tedavisi uygulanabilir. Tüyler çok açık renkli yani pigmenti az ise lazer ışığını emmeyeceği için lazer epilasyondan etkilenmeme ihtimalleri fazladır.

Hangi bölgeler lazer epilasyon için uygun alanlardır?

Gözleri özel gözlüklerle korumak şartı ile göz kapakları hariç tüm vücut bölgelerindeki tüylere lazer epilasyon uygulanabilir.

Seans süresi Her Lazer Epilasyon için ne kadardır?

Lazer epilasyon seans süresi lazer epilasyonda kullanılan cihazların özelliklerine ve uygulanacak bölgenin büyüklüğüne göre değişmektedir ve ortalama seans süre bilgisi doktor muayenesinde verilmelidir.

Ağrı Lazer epilasyon tedavisi sırasında hissedilir mi?

Hayır, yeni teknoloji lazer epilasyon cihazları ile çok fazla bir acı hissetmezsiniz.

Tüm tüylerden kurtulmak tek bir seans lazer epilasyon ile mümkün müdür?

Hayır, tek bir seans lazer epilasyon ile tüm kıllarınızdan kurtulmanız mümkün değildir çünkü kıl köklerinin hepsi lazer epilasyon uygulama anında aynı büyüme devresinde değildir. Lazer epilasyon uygulama anında olgun fazda (anogen) olan kılların kökleri etkilenir. İstirahatte (katogen) ve gerileme (telogen) fazlardaki kıl kökleri etkilenmez. Bunlar için ek lazer epilasyon seanslarının uygulanması gerekir. Kılların renklerinde ve büyüme devrelerinde olan değişikliklerden ötürü lazer epilasyon seansı sayısı kişiye göre hatta aynı kişide vücudun farklı bölgelerine göre değişir. Bazı hastalarda 2 seans süren bir işlem bazı hastalarda 10 seansa kadar çıkabilmektedir.

Lazer epilasyon yaptırmak isteyen kişi önce ne yapılmalıdır?

Lazer epilasyon yaptırmak isteyen kişinin öncelikle uzman bir doktorla görüşmesi, gerekiyorsa uzman tarafından tüylenmenin nedeninin araştırılması, tahlil ve tetkiklerin yapılması gereklidir. Lazer epilasyon uygulamasından önce tüylerin sarartılmamış olması, cımbız veya ip gibi köke yönelik müdahalenin lazer epilasyondan önceki son 3 hafta içinde yapılmamalıdır.

Erkeklere lazer epilasyon uygulanabilir mi?

Erkeklere lazer epilasyon merkezimizde yaygın olarak ve başarıyla uygulanmaktadır.

Etkili sonuçlar lazer epilasyonda elde edilmekte midir?

Evet. Lazer epilasyon ile kökleri tahrip olan kıllar tekrar çıkmamaktadır. Amerikan FDA nın da onayladığı bu durum uzun süreli klinik lazer epilasyon çalışmaları sonucunda bilimsel olarak kanıtlanmıştır.

Lazer epilasyon uygulaması sonrası cilt nasıl olmaktadır?

Lazer epilasyondan hemen sonra cilt üzerinde, en fazla birkaç saat içerisinde geçecek şekilde hafif bir güneş yanığına benzeyen bir yanma hissi ve kızarıklık oluşabilir.


estetik kayseri

 

buttonrandevubuttonsorugonder

Cihazlarımız

İletişim

ico-homeSimetri Estetik | Merkez
Alpaslan Mah.
Şht. Ütgm. Mustafa Şimşek Bulv.
Başyazıcıoğlu Apt. 105/A
Melikgazi / KAYSERİ
Telefon:
0530 291 54 18
0533 163 84 10
0352 235 44 66
E-Posta:
info@simetriestetik.com.tr

ico-homeSimetri : Dünyam Hastanesi
Telefon
0352 207 77 20

facebook
instagram

odeme kolayliklari3