• 0352 235 4466
 • 0530 291 5418
 • This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Erkekte Meme Küçültme (Jinekomasti)

Göğüs eritme, erkekte meme küçültme, jinekomasti, erkekte göğüs yağı eritme, erkekte meme yağı eritme, erkekte göğüsleri eritme

Kullanıcı Oyu: 5 / 5

Yıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkin
 

Jinekomasti, erkek memesinin ailesel ya da hormonal nedenlerle anormal olarak kadınsı bir şekilde büyümesine denir ve erkek meme hastalıklarının %65′ini oluşturur.

Liposuction (Yağ Alma), KayseriJinekomastinin en sık nedeni ergenlik döneminde gözlenen hormonal dengesizlikler olmakla birlikte hormon içeren ilaç kullanımı, erkek üreme organlarının gelişimsel bozuklukları, hormon üreten tümörler ve aşırı alkol veya uyuşturucu tüketimi diğer nadir nedenlerdir. Bu deformite genellikle ergenlik dönemine giren genç erkeklerde görülür. Bu dönemde erkek çocukların büyük bir kısmında meme dokusunda büyüme oluşmakla birlikte genelde dikkat çekici boyutta değildir ve ergenlik dönemini takiben bir yıl içinde meme küçülerek normal boyutuna geriler. Ancak bazen de bu değişim ilerleyerek devam eder ve meme olması gerekenden daha büyük olarak kalır. Bu büyüme tek ya da çift taraflı olabilmektedir.

Jinekomasti, yağ ve meme dokusunun artmasına bağlı oluşmakta ve buna bağlı olarak 3 tip jinekomasti görülmektedir:

Yağ dokusunun artmasına bağlı meme büyümesi: Yağlı tip jinekomasti

Meme dokusunun artmasına bağlı meme büyümesi: Glandüler tip jinekomasti

Yağ ve meme dokusunun birlikte artmış olduğu meme büyümesi: Yağlı glandüler tip jinekomasti

Ergenlik ve bunu takip eden genç erkeklik döneminde kendi ve karşı cinsin vücudundaki değişimleri son derece yakından takip eden gençler, vücudunda oluşan ve karşı cinse özgü bir özellik olarak tanımlanan meme büyümesini doğal olarak utanç verici olarak görmektedir.

Bu nedenle en kolay çözüm olarak vücudunu saklamaya çalışmakta ve kendini toplumdan soyutlamaktadır. Oysaki günümüzde teknoloji ve gelişen cerrahi teknikler ile jinekomasti tedavisi son derece başarılı olarak yapılmaktadır.

Jinekomasti tedavisinde, memedeki fazlalık dokunun cerrahi olarak ya da liposuction yöntemi ile uzaklaştırılması olmak üzere iki temel yaklaşım vardır. Esas olarak yağ dokusunun artmasına bağlı olarak gelişen jinekomastilerde genelde liposuction yeterli olmaktadır. Liposuction, meme başı çevresinde açılan küçük deliklerden girilerek uygulanmaktadır. Ancak memenin büyümesinde glandüler yapının artması da söz konusu ise glandüler dokunun sert olması nedeniyle liposuction ile birlikte aynı küçük kesiden glandüler doku da dışarı alınmaktadır. Son yıllarda "lazer lipoliz "in kullanıma girmesi, özellikle liposelection tekniği uygulanılarak normal liposuction için sert olan glandüler memelerde de başarılı küçültme sağlanabilmektedir.

Ameliyat, memenin büyüklüğü ve uygulanan yöntem ya da yöntemlere göre lokal ya da genel anestezi altında yapılabilmekte ve 30- 90 dakika arasında sürmektedir. Hasta, ameliyat sonrasında hastanede kalmasına genelde gerek kalmaksızın aynı gün evine, yaptığı işin içeriğine bağlı olarak 1–3 gün içinde de işine dönebilmektedir. Girişim sonrasında memenin yeni formunu koruyarak iyileşmesi için ise 3 hafta süreyle elastik bandaj uygulanmaktadır.

Sonuç olarak günümüzde, jinekomasti tedavisinde cerrahi, normal liposuction ve lazer lipoliz olarak üç temel yaklaşım mevcuttur. Bu tedavi yaklaşımlarının bazen tek, bazen de kombine kullanımı ile son derece yüz güldürücü sonuçlar alınabilmektedir. Böylece pek çok erkeğin korkulu rüyası olan jinekomasti basit ve etkili yöntemler sayesinde ortadan kaldırılabilmektedir.

LAZERİN YAĞ DOKUSU ÜZERİNDEKİ ETKİSİ NEDİR?

Lazer ışığı yağ dokusuna çarpınca fototermik bir etki ile yağ hücrelerinin duvarının parçalanmasını sağlar. Derinin alt tabakaları tekrar organize olur. Bu etkinin sonucu doku kalitesinde artış ve sıkılaşmadır.

LAZER LİPOLİZ, YAĞ ERİTME NASIL YAPILIR?

İşlem bölgesel yağ fazlası olan yerlerin işaretlenmesi ile başlar. Sonrasında fototermal enerjiden korunmak için tedavi yapılacak bölgeye lokal anestezik madde verilir. 10 dakikalık bekleme süresinin ardından lazer fiberoptik kablosu yağ dokusu içine gönderilir. Bu kablo ile yağ dokusunun bütün katmanları taranır. Belirli dozda enerji dokuya serbestlendikten sonra işlem sonlandırılır. Dikiş gerektirmez ve işlem sonrası baskılı bandaj uygulanır.

Lazer yağ eritme lokal anestezi altında yapılabilmesi, işlem sonrası morluk ve şişliğin çok az olması oldukça avantajlıdır. Genellikle her bir bölge için bir seans yeterli olmakta, işlem süresi her bir bölge için 15 ile 60 dk arasında değişmektedir.

LAZER LİPOLİZ HANGİ BÖLGELERDE KULLANILIR?

Bu yöntem yağ dokusu ile problemin olduğu her bölgede kullanılabilir. Karın bölgesi, sırt bölgesi, bel bölgesi, çene ve gıdı, erkek memesi, kol sarkması ve yüz bölgesi gibi daha önce işlem yapılmış ince çalışma gerektiren alanlarda rahatlıkla kullanılabilir.

LAZER LİPOLİZ KİMLER İÇİN UYGUNDUR?

Kadın ve erkeklerin özellikle diyet ve egzersize cevap vermeyen bölgelerinde istenmeyen yağ alanlarından hızla kurtulmalarını sağlar. İdeal kilonun üzerindeki hastalar için ve lokalize, inatçı yağ birikimini yok etmek için uygundur.

LAZER LİPOLİZDEN SONRA İYİLEŞME DÖNEMİ NASILDIR?

İşlem sonrası uygulama yapılan bölgeye bir bandaj tatbik edilir. Bu bandaj yaklaşık 4-5 gün kalır. Kişilerin ağrı eşikleri farklı olsa da genellikle çoğu hastada basit ağrı kesiciler yeterli olmaktadır. Yöntem uygulandıktan 1-2 gün sonra kişi sosyal hayatına dönebilir.

LAZER LİPOLİZ VEYA LAZER YAĞ ERİTMENİN AVANTAJLARI NELERDİR?

 • Bölgesel incelme sağlanabilir.
 • Cilt toparlaması ve sıkılaşması.
 • Daha hızlı iyileşme süreci.
 • Daha güvenli uygulama.
 • Uygulama sonrası daha az ağrı hissi.
 • Lokal anestezi ile günlük aktivitelere hemen dönebilme konforu.
 • Aynı seansta birden fazla bölgeye müdahale olanağı.
 • Tek seansta mükemmel sonuç.
 • Klasik liposuction sonrası gelişen deformasyonların düzeltilmesi.


LAZER LİPOLİZ VE KLASİK LIPOSUCTION FARKLARI NEDİR?

 • Lazer yağ eritme ile travma ve kanama oluşmaz.
 • Klasik liposuction aksine daha az ağrılıdır.
 • Sorunlu derilerde sarkma oluşturmaz.
 • Klasik liposuction aksine hafif bir şişlik, hassasiyet haricinde herhangi bir yan etki görülmez.
 • İyileşme sürecinde kalın sargılara bandajlara ihtiyaç yoktur.

LAZER LİPOLİZ YÖNTEMİNİN DİĞER KULLANIM ALANLARI?

A- LAZER LİPOLİZ İLE TERLEMEYE KALICI ÇÖZÜM

Aşırı koltukaltı terlemesi, tibbi ismi ile hiperhidrozis rahatsız edici bir durumdur. Bu problem bireylerin giyinme tarzını etkilemekle kalmaz, günlük aktiviteleride oldukça kısıtlar. Koltukaltı terleme tedavisinde kullanılan tedavilerden birisi enjeksiyon uygulamalarıdır. Enjeksiyon ter bezlerine giden sinir liflerini bloke ederek etki eder fakat geçici bir çözümdür, etkisi geçtikçe yaptırmanız gerekir.

Lazer lipoliz yöntemi bu problem için kalıcı çözümler sunmaktadır. Ter bezleri cildin hemen altındaki yağdokusuna yerleşir. Dolayısıyla bu bölgeye lazerle uygun doz ve enerjinin verilmesi ter bezlerini kalıcı olarak ortadan kaldırmaktadır.

İşlem tamamen minimal invaziv olarak uygulanır koltuk altına fiberoptik kablo çok küçük bir giriş deliği ile yönlendirilip dermis ve hemen altındaki yağ dokusu fototermik enerjiye maruz bırakılır. Böylece ter bezleri hasar görür ve geri dönüşsüz olarak yok edilir. Bu işlem ağrısızdır,30 dk da tamamlanır, birey hemen günlük aktivitelerine dönebilir.

B- SELÜLİT TEDAVİLERİNDE

Lazer lipoliz bölgesel yağları eritmenin yanı sıra, primer selülit tedavilerinde çok etkili yöntemlerin başında gelmektedir. Sekonder selülit tedavisinde doku sıkılaştırma etkisi nedeni ile oldukça faydalıdır. Diğer yöntemlerle kombine edildiğinde başarılı sonuçlar almak mümkündür.

 


İletişim

ico-homeSimetri Estetik | Merkez
Alpaslan Mah.
Şht. Ütgm. Mustafa Şimşek Bulv.
Başyazıcıoğlu Apt. 105/A
Melikgazi / KAYSERİ
Telefon:
0530 291 54 18
0533 163 84 10
0352 235 44 66
E-Posta:
info@simetriestetik.com.tr

ico-homeSimetri : Dünyam Hastanesi
Telefon
0352 207 77 20

facebook
instagram

odeme kolayliklari3