• 0352 235 4466
  • 0533 163 8410
  • This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

SAÇ EKİMİ

Saç Ekimi Kayseri, Saç Nakli Kayseri, FUE Saç Ekimi, Kayseri Saç Ekimi, Kayseri Saç Nakli

Kullanıcı Oyu: 3 / 5

Yıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkin değilYıldız etkin değil
 

Saç Nakli Saç Ekimi Nedir?

Saç Ekimi Kayseriİki kulak arasındaki, ensenin üst bölgesinde bulunan genetik olarak dökülmeme özelliğine sahip sık ve sağlıklı saç köklerinin, lokal anestezi altında uzman doktor tarafından alınarak, uzman ekip tarafından birli, ikili ve üçlü gruplara (greft) ayrılıp yine lokal anestezi ile doğala en yakın estetik sonuç alınacak şekilde dökülme olan açık bölgeye tek tek yerleştirme işlemidir.

SAÇ EKİMİ HAKKINDA DAHA DETAYLI BİLGİ ALMAK İÇİN www.hairsacekimi.com WEB SİTEMİZİ ZİYARET EDEBİLİRSİNİZ.

 

FUE (Foliküler Ünite Extraksiyonu)

Saç köklerinin hiçbir şekilde kesi izi olmadan, dikiş kullanmadan özel mikro cerrahi aletlerle, uzman bir ekip tarafından, tek tek kökleriyle beraber saçlı deriden alınması işlemidir. Saç üniteleri (greftler) kafa derisinin arka ve yan bölümlerinden çıkarılarak, saçlanması istenen bölgeye yerleştirilir. Verici ve alıcı alana lokal anestezi yapılır.

Bu teknik göğüs, sırt, karın kılları transplantasyonuna da izin vermektedir. Alınan bu kıllar zaman içinde transplante edildiği bölgeye ait kıl özelliklerine uyum sağlayıp, aynı yapıya (görüntüye) sahip olarak yaşamını sürdürür. FUE tekniğinde bir seansta yaklaşık 2500-5000 greft yani 4000-7000 arası saç teli nakledebilmektedir.

FUE Tekniği şu durumlarda seçilmelidir:

  • Yeterli verici alan bulunmadığında
  • Saçlarını ileride çok kısa boyda kullanmak isteyenlerde
  • Az miktarda saç ekimi gerektiren durumlarda, (saçlanması istenen alan azlığı, yara izi gibi lokalize alanlar...)
  • Cilt elastikiyeti çok az, yani FUT tekniği ile şerit alınmasına izin vermeyen kafa derilerinde seçilmelidir.

FUT (Foliküler Ünite Transplantasyonu)

FUE saç ekimi, KayseriEnse bölgesinde bulunan saç köklerinin, saçın sıklığına, bölgenin esnekliğine, ekilecek alanın açıklığına göre bir formülle hesaplanıp, iki kulak arasından şerit halinde, optimum düzeyde çıkarılması işlemidir. Girişim lokal anestezi ile yapılır. Şerit alınan bölge bakıldığında kolayca anlaşılmayacak bir iz kalması için estetik dikişle kapatılır. Kullanılan özel dikişler vücut tarafından emilir, alınmasına gerek yoktur.

Bu yöntemde şerit halinde alınan saçlar uzman ekip tarafından saçsız dokular çıkartılarak, birli,ikili,üçlü bazen de dört ve beşli gruplara (greft) ayrılıp ekime hazırlanır. Greftler bu sürede en az zarar görecek şekilde saklanır.

Hazırlanan greftler lateral slit adı verilen en son teknikle açılan çizikler halinde görülen kanalllara mikro pensetlerle zarar verilmeyecek şekilde bu konuda ve deneyimli ekip uzman tarafından yerleştirilir.

Açılan ince kanallar dokunun en az düzeyde zarar görmemesi için idealdir, böylece çevre saçlar da zarar görmez, sıklaştırma yapılması gereken alanlara olanak sağlaması nedeniyle avantajlıdır. Ayrıca bu yöntem daha sık ekim olanağı, hızlı büyüme ve doğala en yakın kozmetik sonuca sebep olur.

Bu yöntem yanlış kullanıldığında doğal olmayan oyuncak bebek saçı ya da çim adam görüntüsüne sebep olur.

Saç Ekiminde Kullanmayı Tercih EttiğimizTeknik

Çoğunlukla FUE (folikuler unit extraction) tek tek saç köklerinin toplandığı teknik, avantajlarından dolayı tercih edilmektedir. FUT (folicular unit transfer) tekniği (enseden şerit şeklinde saç alınma yöntemi) ensede gerginlik ve ağrı, saç kazıtıldığında gülen yüz şeklindeki iz gibi dezavantajlarından dolayı nadiren tercih edilir. Ekim işlemi mikro teknikle yapılmaktadır.

Saç ekiminde yeni bir uygulama; PRP

Saç Ekimi, Saç Nakli, Kayseri Saç EkimiGelişen yöntemler şimdi saç ekimini de yeni yöntemler gündeme geliyor. Saç ekiminde kullanılan PRP yardımıyla başarıyı yükselebiliyor. Başarının yükselmesinde önemli birkaç nokta var; saçların sökülüp tekrar ekilmesi arasında geçen zamanda ölen köklerdeki kayıplar, ekilen köklerin tutunma oranları ve ekim sonrası iyileşmenin hızlanması.

PRP saçta nasıl başarıyı arttırır?

FUE yöntemiyle saç köklerinin yerinden çıkarılıp tekrar ekilmesine kadar bekletildikleri solüsyonda geçen sürenin uzamasında dolayı %5 ile %15 arasında henüz ekilmeden kaybedilmektedir. Yapılan araştırmalarda saçların ekildikten sonra ilk bir haftalık sürede kılcal damarlara ulaşamayan saç köklerinin öldükleri görülmüştür. İşte bu sorunlara PRP yöntemi bir çözüm getirmektedir. Sökülen saç kökleri PRP ile işlemden geçirildiklerinde çok uzun süre canlı kalabilmektedir. Ekim sonrasında ise PRP hücrelerin salgıladığı Growth Faktörler (Büyüme Faktörleri ) sayesinde hemen büyümeye ve beslenmeye başlar. Ayrıca PRP içerisinde bulunan VEGF hormonu ekilen saç kökü etrafında yeni kan damarları oluşumunu başlatır ve yeni ekilen saç kökünün beslenme sorunu ortadan kaldırır. Bu sayede hem kökün ekime kadar canlı kalması hem de ekildikten sonra yaşama oranı çok daha yüksektir. PRP sadece ekilen değil saçların alındıkları bölgelerin iyileşmesinde de hızlanma ve iz kalmamasını sağlamaktadır.

PRP Nedir?

PRP, Amerikan FDA tarafından onaylanmış güvenli bir yöntemdir. Kesinlikle bir kimyasal madde değildir. Aksine kişinin kendi kanından üretilen organik bir kokteyldir ve son derece güvenlidir. PRP yüz gençleştirmeden dolguya kadar pek çok alanda güvenle kullanılmaktadır. PRP sadece saç ekimi değil saç mezoterapisinde de kullanılmaktadır. Dr.Uebel yaptığı bilimsel çalışmada, bu yöntem yapılan saç ekim işleminin başarısının %15 ile 25 arasında artabileceğini göstermiştir. Ayrıca ekilen bölgede bulunan ve erkek tipi saç dökülmesinin etkisiyle küçülmüş cansız saçları %70-80 oranında normal canlı saç haline getirmektedir. Sökülen ve dikilen bölgelerdeki kabuklanma çok daha hızlı iyileşmekte ve normal hayata dönüş çok daha hızlı olmaktadır.

İlaç Tedavileri

Bilinen ilaçlar, saç dükülmesinin yeni başladığı dönemlerde ve tam bir açılmanın olmadığı ama saçlarda seyrelmenin başladığı dönemlerde kullanılmaya başlandığında fayda sağlayabilirler.

Aynı ilaçlar saç ekimi sonrası mevcut saçların korunmasını sağlamak amacıyla da önerilebilirler. Dökülmüş saçları çıkarma oranları düşüktür. Bu tarz ürünler sadece kullanıldıkları sürece etkidirler. Kullanımları kesildiğinde dökülmeniz devam eder.

Greft Hesaplama | Saç Yoğunluğu | Saç Hesaplama

Saç ekiminde saç şeklinin belirlenmesi ve greft hesaplaması ameliyattaki en önemli unsurdur.Kişinin yaşam tarzı, saç yapısı,saç rengi,saç kalınlığı,alın yapısı,kaş yapısı dikkate alınmalıdır.Ön saç hattı oluşturulmasında saçın kaşlara olan yüksekliği, dizaynı, dansitesi (yoğunlu­ğu), çıkış yönleri iyi dizayn edilmelidir. Saç çizgisi oluşturulurken kullanılan anotomik imaj teknikleriyle saçınız ve saç cizginiz doğala yakın olmalıdır. Bu oluşumu yaparken greft hesaplaması yapabilirsiniz. Saç ekimi yapacak ekibin usta ve profesyonel oluşu işte bu aşamada kendini gösterir. Görüntüde ciddi fark yaratır.

Saç grefti (saç kökü)

Donör alandan alınan saç köklerine denir( greft) denir. Saç ekim merkezleri fiyatlandırmayı greft sayısına göre yaparlar. Örnek olarak 1500 - 2000 greft denildiği zaman saç kökü olduğunu anlamalıyız.

Greft hesaplama aracımız size yol gösterecektir. Kesin bir sayı için kliniğimize gelmelisiniz. Bu konuda sorularınız varsa sormaktan çekinmeyiniz.Uzmanlarımız greft hesaplama konusunda size yardımcı olacaktır.

UYARI: Bu programdan çıkan sonuçlar bir uzman görüşü yerine geçmez.

 


Yorumlar   

0 #9 Simetri Estetik 07-06-2019 07:40
Alıntılandı caner:
İyi günler, benim sıkıntım üst hafif seyrekleşti ve alnım sağdan soldan açıldı. Şu anki halinde sorun yok ancak uzattıkça seyrekleşiyor. Alnında 1-2 cm açılan kısma saç ekimi olmaz diye duydum, doğru mudur? Doğru ise olanı korumak ve sıklaştırmak için nasıl bir tedavi yapabilirsiniz?

Merhabalar,
Sıklaştırma işlemi yapılabilir. Ya da ekim yaptırmak istemezseniz PRP ,Mezoterapi önerilebilir.
Dilediğiniz zaman ücretsiz görüşmemize gelebilirsiniz.Uzmanlarımız saçlarınızın durumunu değerlendirip ona göre bir yönlendirme yaparlar.
Görüşmek dileğiyle.
Alıntı
+2 #8 caner 03-06-2019 19:23
İyi günler, benim sıkıntım üst hafif seyrekleşti ve alnım sağdan soldan açıldı. Şu anki halinde sorun yok ancak uzattıkça seyrekleşiyor. Alnında 1-2 cm açılan kısma saç ekimi olmaz diye duydum, doğru mudur? Doğru ise olanı korumak ve sıklaştırmak için nasıl bir tedavi yapabilirsiniz?
Alıntı
+1 #7 Simetri Estetik 27-08-2018 08:32
Alıntılandı Mehmet Öztas:
ekim yaptirmak icin dokulmenin durmasi gerekirmi? Ekilen sacin tekrar dokulme ihtimali var mi

Merhabalar Mehmet Bey,
Ekim yapmak için dökülmenin durmasını beklemek gerekmez.
Ekim yapıldıktan sonra dökülmeler de duracaktır.
Ayrıca ekim sonrası PRP ile destekleme yapılmaktadır.Ekilen saçlar ise tekrar dökülmez.
Alıntı
+1 #6 Simetri Estetik 27-08-2018 08:31
Alıntılandı Fevzi Kesan:
sac ektirmek icin dokulmenin durmasini beklemek gerekirmi? Ekilen sacin tekrar dokulme ihtimali varmi

Merhabalar Fevzi BEy,
Ekim yapmak için dökülmenin durmasını beklemek gerekmez.
Ekim yapıldıktan sonra dökülmeler de duracaktır.
Ayrıca ekim sonrası PRP ile destekleme yapılmaktadır.Ekilen saçlar ise tekrar dökülmez.
Alıntı
+3 #5 Mehmet Öztas 23-08-2018 11:02
ekim yaptirmak icin dokulmenin durmasi gerekirmi? Ekilen sacin tekrar dokulme ihtimali var mi
Alıntı
+2 #4 Simetri Estetik 22-02-2018 06:25
Alıntılandı Murat köse:
Öncelikle kolay gelsin . Alınan köklerin sayısı alınbölgesi tepe bölgesi ve azda arka tarafa kadar olan saçsız bölgeyi konple kapatmaya yetecek kadar varmı . Bide bu aldıgınız ense bölgesinden tekrardan saç çıkıyormu ( bu seferde ensede kellik durumu oluşmuyormu) umarım cevap verirsiniz şimdiden teşekkürler.

Merhabalar Murat Bey,
Kellik durumu göz önüne alındığında belirttiğiniz 3 bölge geniş bir alan ve kapanmayabilir. Tabi net birşey diyebilmek için muayene gerekmektedir. Enseden alınan kökler yeniden çıkmaz fakat ekim yapılmasına yetecek miktarda saç bulunur. Alınan yerler dağınık alındığı için kellik durumu oluşmaz. Görüşmelerden ücret almamaktayız. Dilediğiniz zaman 0 352 235 44 66 dan randevu alarak misafirimiz olabilirsiniz.
Alıntı
+4 #3 Murat köse 21-02-2018 16:34
Öncelikle kolay gelsin . Alınan köklerin sayısı alınbölgesi tepe bölgesi ve azda arka tarafa kadar olan saçsız bölgeyi konple kapatmaya yetecek kadar varmı . Bide bu aldıgınız ense bölgesinden tekrardan saç çıkıyormu ( bu seferde ensede kellik durumu oluşmuyormu) umarım cevap verirsiniz şimdiden teşekkürler.
Alıntı
+1 #2 Simetri Estetik 30-10-2017 06:44
Alıntılandı Emre:
Yaşım 21 Benim alnımda sağ ve soldan açılmalar oldu ve ben enseden değilde göğüs,karın kıllarından ektirmek istiyorum.. Eğerki böyle bişey yaptırsam normal saç gibi uzatabilrmiyim yardımcı olursanız sevinirim..

Merhabalar Emre Bey,
Göğüs ve karından alınan kıllara enseden alınan greftler kadar kaliteli olmamakla birlikte bizler uygulamasını yapmamaktayız .Enseden düşünürseniz dilediğiniz zaman ücretsiz görüşme için misafirimiz olabilirsiniz.
Alıntı
+2 #1 Emre 29-10-2017 19:40
Yaşım 21 Benim alnımda sağ ve soldan açılmalar oldu ve ben enseden değilde göğüs,karın kıllarından ektirmek istiyorum.. Eğerki böyle bişey yaptırsam normal saç gibi uzatabilrmiyim yardımcı olursanız sevinirim..
Alıntı

İletişim

E : [email protected]
T : +90 352 235 44 66
F : +90 352 235 44 66

ico-homeSimetri Estetik | Merkez
Alpaslan Mah.Mustafaşimşek Bulv.
Başyazıcıoğlu apt 105
Melikgazi, Kayseri

facebook
instagram
twitter
odeme kolayliklari3