• 0352 235 4466
  • 0533 163 8410
  • This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Nd:YAG-KTP Lazer

Light Age Q-Clear Nd:YAG-KTP Lazer

Kullanıcı Oyu: 5 / 5

Yıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkin
 
Light Age Q-Clear Nd:YAG-KTP Lazer Sistemi (Q-switched)Günümüzde dövme sildirmede en yaygın kullanılan metot lazer ile dövme silme yöntemidir. Lazerler yoğun konsantreli ışığın titreşimleriyle mürekkebi hedef alarak onu ufak parçalara böler ve bu ufak parçalara ayrılan mürekkep zamanla sizin kendi bağışıklık sisteminiz sayesinde yok olur gider.

Ancak sadece bir tek işlemle hepsi bitmez. Ne kadar çok işlem yaptırırsanız lazer de mürekkebi yok etmek için o kadar etkili olur. Ama ne kadar çok işlem yaptırırsanız cildinize o kadar çok zarar verirsiniz ki bu da acı veren su toplanmaları ve yara kabuklarına ve en sonunda yara izi oluşmasına sebep olur.

Sildirme tedavisindeki uzmanlar teknolojinin yara izi oluşumunun minimum olduğu, bazen tamamen yok olduğu bir seviyeye ulaştığını söylüyorlar, ama bu duruma bağlı olarak değişkenlik gösterir. Fiziksel olarak acı verici(kızgın yağ sıçratılıyormuş gibi bir his olarak tarif edilir.) olmasının yanı sıra lazer aynı zamanda cüzdanınız içinde acılı olabilir. Yani dövme sildirmek dövme yaptırmaktan daha zor bir işlemdir, gerek acı hissi gerekse ekonomik açıdan.

Dövme Silme, KayseriDövmenize bağlı olarak 1-10 seansa ihtiyaç duyabilirsiniz. Büyük ve renkli profesyonel bir dövmeyi sildirmenin masrafı yüksek olabilir ve sildirmenin geçerliliği(etkisi) hala garanti edilmiş değildir. Her zaman % 100 sonuç alınamamaktadır.

Sanıldığının aksine lazerle dövme çıkartma işleminde açık renkli dövmelerin silinmesi koyu renkli dövmelere nazarandaha zor oluyor. Buna ek olarakta beyaz tenli kişilerde daha iyi sonuçlar alınabiliyor.

Sıradan tek renk dövmelerin çıkarılması sarı, kırmızı, yeşil dövmelere göre daha kolay oluyor.Bu renkli dövmelerde dövme sildirme tedavisinde cildin yanması vb. eksi sonuçlar ortaya çıkabiliyor, tedavi tamamlanamıyor.

Lazer ile dövme sildirmede önemli bir diğer unsur ise dövme boyasının derinin ne kadar altında olduğudur. Çünkü lazer ışınları derinlere indikçe gücünü kaybeder ve etkisi azalır.

Dövme sildirmede büyük rol oynayan diğer etmense dövmenin yapıldığı bölge. Örneğin yüz ve boyun bölgelerinde çalışmak daha kolay oluyor. Çünkü o bölgede yüksek enerji ile çalışılabiliyor bunun sebebi o bölgenin daha hızlı iyileşme özelliğinin bulunması. Yüz ve boyun bölgesinden uzaklaştıkça dövme sildirme işlemi dahada zor bir hal alıyor.

Yorumlar   

+1 #2 Simetri Estetik 12-01-2018 15:32
Alıntılandı betül:
Bu uygulama kılcal damar belirginleşmesinde de kullanılır mi?

Merhabalar,
Kılcal damar işlemlerinde Nd-YAG lazer uygulaması yapılmakta ve biz uygulamaktayız. Detaylı bilgi için dilediğiniz zaman merkezimizde misafirimiz olabilirsiniz.
Alıntı
+2 #1 betül 12-01-2018 12:06
Bu uygulama kılcal damar belirginleşmesinde de kullanılır mi?
Alıntı
estetik kayseri
buttonrandevubuttonsorugonderbuttonsiziarayalim

Cihazlarımız

İletişim

E : [email protected]
T : +90 352 235 44 66
F : +90 352 235 44 66

ico-homeSimetri Estetik | Merkez
Alpaslan Mah.Mustafaşimşek Bulv.
Başyazıcıoğlu apt 105
Melikgazi, Kayseri

facebook
instagram
twitter
odeme kolayliklari3